Jak na pěkné a zdravé nehty

21. srpna 2011 v 20:53 | Bubblegum |  kosmetika

Opravdu ode mě nečekejte žádné úchvatné obrazce - na to opravdu nejsem zručná. Článek se týká spíše rad, jak na hezké a kvalitní nehty a také ruce. Tipy na zdobení si přečtětě v předchozích článcích.Co budeme potřebovat za "krámy"?

1. Misku do, které připravíme lázeň na nehty (+ vodu, citrón, olejíček)
2. Vatu nebo hadřík
3. Krém na ruce
4. Pilníček
5. Průhledný lak na nehty + barevné laky

Jak na to?

1. Do misky nalij vlažnou vodu, vymačkej do ní citron a přidej pár kapek olejíčku. Do misky ponoř obě ruce na cca 5-10 minut. (Změkčí se tím nehty, kůžička kolem a navíc citron nehtům pomáhá sám o sobě.)

2. Po 5-10 minutách si ruce osuš a namaž si ruce (i nehty) krémem na ruce, protože předešlá lázeň vysouší kůži (a to i přesto, že pomáhá, není nejlepší.)

3. Potom nehty zapiluj a odstraň z nich špínu (ale nedělej to jehlou nebo se u toho ještě zraníš - pokud jsi šikovná jako já. Pomůcky pro vyčištění nehtů, zatlačení kůžičky, apod. se dají koupit snad v každé drogérii.)

4. Nehty si nalakuj průhledným lakem (nejlépe s vitamínem nebo výživovým), protože se tím vyrovnají rýhy, apod. pro další lakování.

5. Po zaschnutí, si nehty nalakuj jakým lakem chceš, případně si na ně dej ozdobné nálepky, kamínky, apod. (inspiruj se TADY ).

6. Až nehty dozdobíš a dotvoříš, přetři je ještě jednou průhledným lakem, aby ti kamínky (či jiné ozdůbky) hned nevypadaly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama