Jak uklidit pokoj za jeden víkend

19. srpna 2011 v 12:51 | Mary-Ane |  vztahy
Můj pokoj vypadal jedním slovem jako skladiště nejrůznějších věcí. Stůl byl dokonale zavalen nákresy modelů, nápady na seminární práce i nesmyslnými básničkami, které čekaly na přepsání do elektronické podoby. Rozhodla jsem se tomuto chaosu učinit přítrž a hned o prvním volném víkendu se vrhla na Úklid.Nepotřebuju to? Do koše s tím
Jako první jsem uvolnila podlahu, na které se válelo špinavé oblečení z předešlého dne, učebnice i kabelky. Pokud se ti nechce tyhle věci hned uklízet, polož je na postel, odkud se ti budou lépe zařazovat na své místo. Od mámy jsem si vyprosila krabice a koše, které jsme měli doma, abych nemusela věci dávat zase na zem a začala s třízením. Koš na oblečení, které patřilo do špíny, krabice na čisté prádlo na uklizení a igelitové tašky na nepotřebné věci ležely na pokoji a čekaly, až je naplním.

Pracovní koutek
Nejlepší je pokoj rozdělit na čtyři části a každou uklízet samostatně. Ze stolu vyházej všechny věci, které nesouvisí s učením, ať už jde o kelímek od kávy nebo o knihu Sci-Fi povídek. Knížky, ať už je čteš na povinnou četbu, nebo jen pro zábavu ukliď do knihovničky. Je dobré dát si na stůl podložku na psaní, na kterou nebudeš smět odkládat žádné věci, aby sis měla kam položit notebook nebo sešit z matiky.

Místo pro tvé knihy
Knihovničku jsem si rozdělila podle žánru knížek a nechala si jeden oddíl volný na DVD s filmy, abych nemusela složitě hledat u CD, které jsem dala k přehrávači. Kdokoliv přijde do mého pokoje, uvidí moji sbírku knih rozdělené na české a cizojazyčné, které se dále dělí na oblíbenou českou fantasy, povinnou četbu do školy, oddychovou literaturu a encyklopedie. Jelikož mnoho z knih, které mám, jsem už přelouskala, položila jsem před ně do rámečku fotky a zajímavé pohledy. Pokud chceš umocnit dojem uklizenosti, nech horní desku knihovničky prázdnou nebo na ni polož květinu v květináči, která dodá do tvého pokoje život.

Tam, kde spíš
Je důležité, aby sis v pokoji našla místo, kde se ti nejlépe spí a tam dala trvalé místo své posteli. Když jsem se nastěhovala, měla jsem postel na naprosto nevhodném místě, takže jsem byla pořád unavená a nedokázala se pořádně vyspat. Zkusila jsem několikrát změnu a nakonec se rozhodla pro místo naproti pracovnímu stolu. Vedle každé postele by měl být noční stolek, kam si můžeš položit knihu, lampičku na čtení i budík a nebudeš muset pokaždé, když se budeš chtít napít, vstávat. Na stolku by mělo být dost prostoru, takže fotku miláčka si dej radši do knihovničky.

Skříň
Nejzdlouhavější částí úklidu je vždycky třízení oblečení. Mě se osvědčilo vysypat obsah všech poliček na koberec a skládat na hromádky podle typu a užití. Pokud například musíš do práce nosit černé tričko s krátkým rukávem, udělej si hromádku jenom takových triček a dej ji za trička na denní nošení. Takhle už ti nikdy nedojdou pracovní trička, protože si je nebudeš brát do školy. Džíny je dobré rozdělit si podle střihu, což ti usnadní výběr outfitu na ten daný den. Šaty, mikiny, svetry a sukně nikdy neskládej do skříně, ale pověs si je na ramínka, které ještě seskupíš podle daného typu a využití, aby se ti kousky nepletly.

Čím oživit pokoj?
Zdají se ti bílé stěny nudné, ale rodiče ti nechtějí dovolit jinou barvu? Pak sáhni po samolepkách na zeď, které dokážou s nudným pokojem divy a dají se snadno sundat. Takže už nemusíš trnout strachy, jestli ti izolepa, kterou jsi přichytila plakát Johnyho Deepa, strhne omítku z celé zdi.
Pokud odcházíš ze základky nebo střední a nechceš zapomenout na roky strávené se svými kamarádkami, pořiď si velkou čtvrtku, kterou můžeš polepit společnými fotkami, básničkami nebo vstupenkami z kina. Tu můžeš přitlouct malými hřebíčky na zeď nebo přilepit na dveře, abys mohla mít vzpomínky kdykoliv na očích.
Můj pokoj je pro mě teď spíš chloubou, než něčím, za co bych se měla stydět, jen je škoda, že mi něco takového došlo až těsně před vysokou, takže je možné, že se budu zase muset stěhovat na kolej. Teď už aspoň ale budu vědět, jak pokoj zařídit a uklidit.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 about-petrushka about-petrushka | Web | 27. srpna 2011 v 11:06 | Reagovat

Určitě vyzkouším,teď když se ochladilo :).Super článek

2 Elí Horácová =o* Elí Horácová =o* | Web | 28. srpna 2011 v 11:58 | Reagovat

Skvělý článek* Já mám ted pokoj ideální..Zdi mám barevný ty barvy mi vyhovují.Postel mám novou a n skvělém místě..a celkově mám nově předělanej pokoj  a takhle se mi to líbí ..* A na velký uklid pokoje se vrhnu..:D* Asi v uterýý ještě než bude škola .*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama