Nickelback

19. srpna 2011 v 19:16 | Bubblegum |  hudba

I přesto, že moc zpěváky nebo mužské hudební skupiny příliš neposlouchám, musím napsat tento článek, týkající se skupiny Nickelback. Opravdu nemám v úmyslu vyjmenovávat členy, psát jejich životopisy a diskografii, protože abych řekla pravdu, nic o členech pořádně nevím. Jen to, že Chad a Ryan, kteří kromě hry na kytaru, zpívají. A zpívají úžasně, protože když slyším jejich hlasy, mám z toho husí kůži, a i kdybych sebe víc chtěla, nemůžu jejich písničku vypnout, ale v tichosti jí doposlouchat do konce. Díky tomu, že zpěváci jsou dva, na sebe při písničkách navazují a zatím, co jeden dokončuje větu, druhý už začíná se zpěvem.Nickelback neobdivuji jen kvůli hlasu a skvělé hudbě, kterou jejich songy mají, ale to, co mě u písničky vždycky zaujme nejvíce, je text. Ať je písnička jakýmkoliv jazykem, musím si jí přeložit nebo sehnat její překlad, aby se mi vůbec mohla líbit. Texty NB mají nejen hlavu a patu, ale především duši a skrývají v sobě určité poselství. Poslední věc, která mě také naprosto fascinuje, jsou klipy. Videa NB nejsou směsicí, kde kapela pobíhá na koncertu a kde se různě prochází po městě. Každý jejich klip má určitý příběh a většinou dosti originální. Nejvíce mě zaujaly tyhle 3 písničky, nejen textem, ale i videoklipem.

Savin' Me

Muž, působící bláznivým dojmem, se rozhlíží po rušné ulici a najednou se rozeběhne k jednomu mladíkovi, kterého strhne, před jedoucím autobusem. Od té doby mladík vidí nad hlavami ostatních lidí, kteří kolem něj chodí, časovač, který lidem odpočítává čas do smrti. Chodí po městě a vidí sanitku s umírající ženou, které časomíra vyprší. Dívku, které se čas měří nejen nad hlavou, ale i u břicha (je těhotná) a na konci videa, kolem něj prochází dívka, které se čas hodně zkracuje - má dojít k nehodě a tak jí mladík rychle zachraňuje. Od té doby časomíru nad hlavami ostatních vidí zachráněná dívka.

Video ZDE

Never gonna be alone

Písnička je o tom, že nikdy nebudeš sám, i když člověk, kterého miluješ, odejde. Klip je o dívce, která se vdává a všude vidí svého otce, který zemřel. Do toho se jí promítají vzpomínky, když byla malá a otec ještě žil.

Video ZDE

I'd come for you

Název si asi každý přeloží sám. Klip vypráví o poutu mezi otcem a dcerou. Dcera má přítele, se kterým běží randit a otec je doma sám. I přesto, že dcera není doma, připraví večeři pro dva. Přítel dívku zatím odveze na nějaké "šmajchl místo", kde se jí snaží takříkajíc "dostat pod sukni". Dívka nemůže ven ze zamknutého auta a jediné, co udělá je, že pošle otci SMSku, ve které stojí jen "7 7". Jenže otec je chápavý, vidí fotku dcery, kde stojí se svým přítelem a oba mají basebalové oblečení s čísly "7 7". Otec na nic nečeká, nasedne do auta a jede dceru hledat. Nakonec jí před sexuchtivým přítelem zachrání a ještě mu dá na čumák. Já mám vždycky ve chvíli, kdy mu dojde, co znamená to "7 7" mrazení v zádech. Ten klip mi přijde naprosto skvěle vymyšlený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miss VeЯůů~ miss VeЯůů~ | Web | 19. srpna 2011 v 20:34 | Reagovat

pěkný blog .)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama