Nude a nenápadné líčení I.

27. srpna 2011 v 11:00 | Bubblegum |  kosmetika

Vybrala jsem nejčastější dotazy z Kosmetické poradny, do které odpovídám a pokusím se na ně, co nejlépe odpovědět. Dnešním tématem je "Nude a nenápadné líčení". Pokud se tedy snažíte docílit pleťového odstínu svých rtů nebo se chcete inspirovat pro líčení do školy, tak Vám tento článek může poradit. Takže teď už k otázkám.Chtěla bych se zeptat,jak docílím hnědých rtů? Korektorem nebo rtěnkou. Děkuji za odpověď.

Rtů v pleťovém odstínu lze docílit několika způsoby. Dekorativní kosmetika nám může nabídnout lesky a rtěnky, které se v pleťové barvě již prodávají. Dobrý příklad je lesk značky Clinique, který má nejen nude odstín, ale také hydratační účinky. Lesk na rty od Clinique, který zmiňuji, se jmenuje Long last glosswear.
Pokud bys chtěla nude odstínu dosáhnout jinak, postačí ti korektor a průhledný lesk.
- Nejprve si rty přetři průhledným leskem, abys zacelila popraskané rty.
- Následně si na rty nanes rozumnou vrstvu korektoru, tak aby rty byly přirozeně hnědé.
- Chvíli počkej a rty znovu přetři průhledným leskem, aby korektor déle vydržel.

Jak se mám nalíčit do školy, když chci, aby to bylo krásné, ale zase nenápadné?

Teď záleží na tom, kolik ti je let a jak moc tě trápí tvá pleť. Proto nabízím několik možností.

a) a) Tvá pleť je naprosto v pořádku, jsi mladší než patnáct let
V takovém případě je nejlepší způsob líčení klasické zvýraznění očí, to postačí. Pokud máš malé oči, můžeš si je zvýraznit slabou horní oční linkou. Použití řasenky je v tomto případě asi samozřejmé. Na výběr jich je hned několik. Pro zvětšení objemu, pro několikrát delší řasy, pro extra tmavé řasy, pro zvětšení objemu a prodloužení zároveň a takhle můžu pokračovat ještě třeba hodinu. Jenže k čemu všechny ty řasenky jsou, když mají většinou podobný efekt? Podle mě jsou dost dobré řasenky s kartáčkem tohoto tipu:

Dobré jsou i ty oboustranné, kdy jedna část je bílá báze na řasy a druhá už klasická černá řasenka.
Pokud máš pěkné rty, použij průhledný lesk. Pokud máš pusu v jednom ohni nebo je rozpraskaná, vyzkoušej balzám s příchutí. Většinou má podobný efekt, jako lesk a ještě ti pusu uzdraví.
b)
b) Tvá pleť je poznamenaná akné a jsi mladší než patnáct let

Pokud tě již zasáhla puberta a začali se ti na obličeji objevovat pupínky, asi je nebudeš zrovna chtít dávat na odiv světu, ale začít používat make-up není také nejlepší řešení. Kup si dvoubarevný korektor - jedna půlka je zelená a druhá pleťové barvy. Na všechny viditelné pupínky nanes zelenou stranu korektoru - zneutralizuje pleť a korektor hnědé barvy nebude pak tolik vidět. Až zelený korektor trochu zaschne, nanes druhou stranu korektoru - hnědé / pleťové barvy. Chvilku počkej a až začne "schnout" pečlivě korektor rozmaž, aby nebyly vidět zelená místa. Lidé by si mohli myslet, že tě napadl mimozemšťan.

Pro zvýraznění očí, pokud je máš malé či zapadlé, použij oční linky a udělej si slabou linku na víčku. Klasicky použij řasenku, o které jsem se rozepsala nahoře. Zdá se ti, že potřebuješ namalovat také pusu? Použij lesk nebo balzám na rty.
S dalšími návody za c) a za d) budu pokračovat v příštím článku :) Tentokrát pro holky nad patnáct let.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Michi Michi | Web | 27. srpna 2011 v 11:00 | Reagovat

zajmavé...:)
A pěkný blog...:)

2 Enn. Enn. | E-mail | Web | 27. srpna 2011 v 12:04 | Reagovat

Zbožňuji nude líčení.
Podobný konektor ,který tu popisuješ mám a docela se osvědčil. Bylo by dobré ,ale sepsat nějaký článek s radami pro osoby s mastnou pletí a například doporučit nějaké výrobky jako vodičky a krémy ,které zlepšují stav pleti atd. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama