Objev kouzlo Zumby

24. srpna 2011 v 14:50 | Mischa Myš |  hudba

Chceš se skvěle pobavit, zasportovat si a popřípadě shodit nějaká ta přebytečná kila? Tak čapni např. sestru nebo kamarádku a společně objevte kouzlo Zumby®!Zumbu®, která je na pomezí tance a sportu, založil v devadesátých kolumbijský fitness trenér Alberto "Beto" Perez. Jedná se o velice zábavnou a veselou disciplínu která prospívá nejen tělu ale i psychice. Základem je svižnější a hlasitě hrající hudba. Při každé další pasáži konkrétní skladby přichází nový prvek z choreografie. Ta je vždy předem připravena a instruktor dává účastníkům lekce signály ke změně cviku/chůze.

Jedna lekce trvá přibližně 60 minut a začíná warm-upem při kterém se používá několik základních kroků aerobiku. Po rozehřátí následuje taneční párty plná latinskoamerické hudby (např. salsa, merengue a jave). Dále se můžeme setkat s prvky z afrických a orientálních tanců, s flamenkem apod. 80% hodiny musí představovat tradiční hudba, zbytek může tvořit moderní hudba, třeba i hip hop. Lekce se uzavírá pomalou skladbou při které účastníci sníží tepovou frekvenci a společně s instruktorem provedou strečing. Pozor - všechny cviky se provádějí ve stoje! :)

Zumba® díky své hravosti a zábavnosti získává stále více příznivců po celé ČR (i po celém světě!). Proč to nevyzkoušet také? :) Skvěle se pobavíš, najdeš si nové kamarády a při jedné lekci můžeš spálit cca 300-1000kcal! No není to bezva? :)


Zumba® se může cvičit i ve vodě! (tzv. Aqua Zumba)


Co si o Zumbě mystíš Ty? Vyjádřit se můžeš v komentářích. Jo a pokud chceš tak hlasuj v anketě! ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enn. Enn. | E-mail | Web | 24. srpna 2011 v 19:59 | Reagovat

Zumba je opravdu zajímavý druh " tance ". Všude se o ní teď mluví ,píše ..

2 Mischa Myš Mischa Myš | 24. srpna 2011 v 20:16 | Reagovat

[1]: To máš pravdu. Ale jak tak koukám na videa tak mi přijde, že nějaké ty pohyby a kroky jsou šíleně těžké :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama