Rozhovor: Karel Jech

27. srpna 2011 v 14:00 | Mary-Ane & Bubblegum |  rozhovory

Svůj blog má od května 2009, ale tančí už mnohem déle. Letos 9. Července měl své první vystoupení v klubu M1. Jeho Facebooková stránka má skoro 485 fanoušků. Sám si říká DancerBoy. Už víš, o koho jde? Dnešní rozhovor bude se skvělým tanečníkem Karlem Jechem.


Ahoj! Mohl bys našim čtenářkám krátce přiblížit, čím se vlastně zabýváš?

Ahoj Zabývám se točením takových sérií videií na moje oblíbené písničky. Většinou si vytvořím choreografii (nebo se občas případně naučím nějakou od zkušených choreografů) a pak na tu písničku natočím video. Snažím se dát tanec do každého z těch videiích, někdy to ve výsledku skončí tak, že video je jenom taneční, ale kolikrát tam nějakým způsobem dostanu i nějaký příběh, myšlenku.

Kolik videí už jsi natočil?

Celkem přes sto, ale postupem času jsem některá smazal, některá nastavil jako soukromá a nechal jen ty, u kterých bych se nestyděl tolik, když by si je někdo pustil Chtěl jsem nechat některá z těch úplně počátečních, aby lidi mohli porovnat ten rozdíl jak to vypadalo když jsem začínal a jak to vypadá ted, po třech letech snažení. Na youtube ted mám myslím asi tak k padesáti zveřejněných videií


Která patří mezi tvé nejoblíbenější?

Musím se přiznat, že mám pár jasných favoritů v mých videiích. Některá moje videa se mi třeba nelíbí vůbec, nebo se za ně stydím, ale jsou i videa, která jsou pro mě docela osobní a stojím si za nimi. Jedno z takových je video Save Me, to vzniklo hrozně rychle a přitom má asi nejhlubší myšlenku ze všech videií. A co se taneční stránky týče, tak se mi asi nejvíc tanečně líbí Bloody Mary, S&M a Fallin Out.

Jak dlouho pracuješ na choreografii k jednomu videu?

Je to hodně individuální, záleží na hodně faktorech. Hodně záleží třeba na tom, v jaký jsem náladě, jestli zrovna nejsem línej ... a tak. Ale většinou tak pár dní

Na čí písničky nejraději tančíš?

Mmmm ... asi na písničky Rihanny nebo Nicki Minaj. Nicki je můj velkej vzor a její hudbu naprosto miluju

Byl jsi nervózní před svým prvním vystoupením?

No, čekal jsem, že budu hodně, ale nakonec jsem ani tak nebyl. Spíš jsem přesně v tu chvíli, kdy jsem stál mezi těma lidma a měl začít tancovat cítil hrozně zvláštně, ty lidi okolo mě udělali kruh jako při battlu, stáli tam i na stolech a já se mezi všema cítil hrozně maličkej a obyčejnej, říkal jsem si jak můžu zaujmout zaplňěnej klub něčím, co jsem sám vymyslel. Hlavou mi běhalo, že určitě nebudou nadšený z nějakýho neznámýho kluka s blondatou patkou, co se vrtí na Rihannu ... Takže jsem nervozní ani tak nebyl, spíš jsem díky všem těmhle vlivům do toho vystoupení nedal všechno a vím, že to mohlo být lepší, ale byla to cenná zkušenost a jsem za ní moc rád.

Co děláš kromě tancování? Podle věku soudím, že asi studuješ. Jakou školu?

Kromě tancování se taky věnuju grafice, díky který si i vydělávám, pracuju pro pár lidí z Prahy a dělám např. plakáty na různé akce. Takže jsem rád, že mi i tenhle můj další koníček vynáší peníze. A kromě tancování a grafiky taky "fušuju" do kreslení a malování, jsem na výtvarný škole. Nikdy jsem teda nekreslil ale ta škola mě lákala a kreslit jsem začal až na ní ... A přiznám se, že už skoro nekreslím, nebýt školy, tak to u mě odpadne asi úplně. Ale je to vážně příjemnej koníček, jen na to člověk musí mít čas a náladu

Slyšela jsem, že jsi měl tancovat na Sámerově oslavě ? Jak to, že s toho sešlo?

To je taky zajímavá story musím říct. No řeknu to prostě jak to je, upřímně. V tomhle celým příběhu jsou zapletený hlavně tři lidi. Já, Sámer a jeho bejvalej tanečník Matěj. Matěj se Sámerem spolupracoval, pak se tam určitý věci začali "kazit" a jejich pracovní vztah se ukončil, respektive Sámer ho ukončil. No a já jsem se v tu dobu se Sámerem nějak dal do kontaktu přes Matěje, takže jsme už o sobě věděli. Po tom, co se ten jejich pracovní vztah ukončil, tak v tý době jsem si s Matějem nějak nerozumněl ani já a se Sámerem jsme o Matějovi párkrát mluvili. Sámer si stěžoval, já jsem si taky stěžoval co mě trápí. Jenže pak se ty vztahy mezi mnou a Matějem nějak oživily a měli jsme jít spolu ven, pokecat. Jenže to všechno tak zajímavě vyšlo den před tím mým vystoupením u Sámera a když se Sámer na facebooku dočetl, že jdu s Matějem ven, tak chytl histerák, nazval Matěje sockou a mě nazval Matějovcem, takže nás hodil do jednoho pytle a odškrtl moje vystoupení (Se zpěvačkou Christinou Delaney) s tím, že tam má lepší, než jsme my. Reakce na tohle všechno byla, že člověk musí oddělovat soukromej a pracovní vztah. Sámer si myslel, že jsem proti Matějovi nějak zaujatej a nesnáším ho, ale prostě tak to v životě chodí, že lidi od sebe občas potřebujou být a nebavit se třeba spolu, ale to neznamená, že se pak to nebavení zase nemůže vrátit do starých kolejí a ty lidi k sobě zase nenajdou cestu. Tímhle nechci na Sámera házet špínu, jen říkám jak to je. Přemejšlel jsem, jestli to třeba nepopsat nějak zahaleně ve dvou, třech větách, z kterých by stejně nikdo nepochopil o co se jedná a tak jsem to napsal prostě tak, jak to je.


Jaká další vytoupení tě v blízké době čekají?

No zatím není nic určitýho ani dohodnutýho, ale už se pár maličkých neurčitých nabídek objevilo a zatím se neví, jestli vystoupím zase sám nebo jako tanečník Christiny Delaney, ale určitě budu rád za každou příležitost, díky který budu moc ukázat, jak moc chci na stage být Až něco bude, určitě se to dozvíte a budete všichni zváni!!

Nějnovější videoklip!Právě jsem měla možnost vidět jako první tvůj nejnovější klip, ale k otázce... Většinou tvá videa mají nějaký příběh, možná jsem mimo, ale tady žádný nevidím a abych byla upřímná, neznám ani píseň. Můžeš nám říct o co v písni jde a co tvůj videoklip zobrazuje?

To je dobře, že v tomhle videu příběh nevidíš, protože tam ani žádný vyloženě být nemá. Je to spíš jenom pojetí taneční scény a dodatkových, vizuálních scén, aby to nebylo jen prázdný video s tancem, ale aby to utvořilo takovej hezkej celek

Choreografii jsi vymýšlel tentokrát zase sám nebo sis jí od někoho vypůjčil?

Tentokrát to není moje choreografie ale je to choreografie od tanečníka jménem Dejan Tubic, je to jeden z tanečníků, jehož styl se mi líbí a snad mi i sedí. Jinak jsem koukal, že tuhle choreo jeho tanečníci jeli každý svým vlastním stylem, tak jsem se snažil do choreo dát trochu svýho vlastního stylu.

Na svém blogu píšeš, že nechceš být celebrita, přitom o rozhovory s tebou má zájem spousta magazínů a ty je rád poskytuješ. Nezdá se ti, že to je jedna ze známek, že se celebritou stáváš?

Je to těžký. Asi je to i blbě formulovaný, protože to vyznívá, jakože nechci slávu nebo tak. Asi takhle - kdo by nechtěl slávu. Cítit ten pocit, že vás lidi poznávají na ulicích a znají vaše jméno ... Samozřejmě i já bych chtěl být slavný, znát tenhle pocit. Ale jako celebrita se opravdu necítím a bylo by mi trapný se za ní i považovat. Podle mě se dneska dělají rozhovory kde s kým, vždyt i v televizních novinách můžete vidět reportáž, kde je rozhovor s bezdomovcema z Václaváku o tom, jak přežijou nastávající zimu apod. ... Beru to spíš tak, že dělám něco zajímavýho a tyhle rozhovory jsou cestou k tomu, jak to ukázat dalším a dalším lidem. Jinak za ty roky co tohle dělám jsem už získal hrstičku lidí, který sice neznám naživo, nikdy jsem je neviděl, ale ty lidi jsou neustále při mě, podporují mě, pomáhají mi. A to mi přijde úžasný, že někdo jako já, kdo pořádně nic nedokázal, kdo neni zas tak dobrej v tom, co dělá, získal aspoň hrstku lidí, který (snad) může nazývat fanouškama. Je to krásnej pocit A člověk, co se snaží být slavnej si prostě musí uvědomit, že ty lidi, kterým se říká fanoušci, jsou na prvním místě a musí je opravdu zbožňovat a být jim vděčný za všechno, co pro něj dělají.
Jinak doufám, že když na sobě budu dál makat a budu jednou dobrej a zasloužím si to, že se i pod ten status "celebrity" zařadím.

Klasická holčičí otázka: Jak jsi na tom s láskou?

Mmm ... ani nevím, jestli chci nějak o mým soukromí mluvit nebo ne, ale tak dobře. Jsem na tom s láskou bídně. Asi jsem moc vybíravej, asi mám velký požadavky a nebo asi nejsem typ kluka, do kterýho je lehký se zamilovat. Já se taky nezamiluju jen tak. Ale zvykl jsem si na to, že jsem sám a nikoho nemám, člověk nemusí být ve vztahu, aby byl štastnej, kolikrát může být člověk štastnější, když je "single". Vyhovuje mi to tak jak to teď je a nikam netlačím. Co přijde, to přijde ... Ono je možná lepší lásku nehledat, spíš jí nechat, ať si najde nás

Moc ti děkuji za rozhovor a přeji ti, aby se ti dařilo jak v rámci tance, tak v soukromém životě.

Já moc děkuju za rozhovor, vážím si toho a doufám, že se najdou další mladý lidi, co se nebudou bát si plnit svý sny a brzo tu bude plno rozhovorů právě s podobnýma typama lidí. Držím v tom všem pěsti a přeju vám všem taky plno štěstí!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Enn. Enn. | E-mail | Web | 27. srpna 2011 v 15:29 | Reagovat

Krásný rozhovor. Také se věnuju modernímu tanci ( hip hop ,street dance ) a moc mě to baví. Při našem prvním vystoupením jsme se všichni bály ,ale když už jsme bylo po akci přály jsme si tam stát znovu. :D
Přeju Kájovi hodně úspěchů. :)

2 Karel Jech Karel Jech | Web | 27. srpna 2011 v 17:55 | Reagovat

[1]: Jojo přesně! :) Hned po vystoupení přijde ten pocit, že si to chceš zopáknout :D A děkuju moc, taky vám držím palce! :)

3 Vér Vér | Web | 27. srpna 2011 v 18:26 | Reagovat

Mooc pěkný, Kájo ;)

4 Karel Jech Karel Jech | Web | 27. srpna 2011 v 18:32 | Reagovat

[3]: Děkuju :))

5 Kristy Kristy | Web | 27. srpna 2011 v 19:35 | Reagovat

Hezký rozhovo. Nejvíce z jeho tvorby se mi líbí videa. Choreografie je někde skvělá, ale někde se mi zase až tak nelíbí (upřímnost je moje zlá vlastnost, nemyslela jsem to zle :D :)), ale zpracování videí je podle mě úžasné, to musím uznat. Taky se mi líbí jeho styl a originalita, to se jen tak nevidí a taky se to cení. Já osobně miluji tanec. Učím se Hip Hoc, Jazz Funk, atd... A latinu už dá se říct umím... Víc mě ale zajímá hudba. No, hlavně ať se Kájovi daří, přeji hodně štěstí a úspěchů :)

6 Karel Jech Karel Jech | Web | 27. srpna 2011 v 19:39 | Reagovat

[5]: Kristy děkuju moc za super koment! :) Jsem vážně rád, že se ti to, co dělám líbí ... Vážím si toho! :) A taky ti přeju plno úspěchů! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama