Rozhovor: Leona Šenková

15. srpna 2011 v 18:14 | Zuza |  rozhovory

Je úspěšná, krásná, dobrosrdečná... O kom je řeč? O Leoně Šenkové. Jestli Vám furt nic neříká, tak si vzpomeňte o rok zpátky na československou superstar a nepochybuji, že už víte, o kom píši. Nedávno jsem posílala otázky a Leona mi na ně ochotně odpověděla a jak soudím podle odpovědí, je velmi dobrosrdečná a milá.Jak ses do superstar dostala a změnilo ti to hodně život?

Tak já jsem se do superstar přihlásila sama od sebe a hned jak jsem viděla ukázku v TV jsem neváhala do toho jít. Superstar jsem si chtěla projít už ve svých dvanácti letech,když byla úplně první řada,ale bohužel můj věk mi to neumožnil.A jinak jsem se tam dostala určitě za pomoci poroty . Superstar mi život změnila. Nemohu říct,že je to změna zase veliká,ale není ani malá. Koncertovala jsem prakticky od malinka,ale díky této soutěži mám přec koncertů víc,více nabídek na různé desky,charitativní akce pro děti atd,atd……

Máš dobré vzpomínky anebo jsi ráda, že už je to za tebou?

Určitě každý,kdo touto soutěží projde,nakonec odejde s krásnou vzpomínkou. Teda já to tak cítila a cítím i po dvou letech. Určitě bych našla spousty věcí,které se mi absolutně nelíbí,ale přetrvávají a budou přetrvávat i nadále,dokavaď Superstar bude. Ovšem na to krásné vzpomínám dodnes. Takže je to tak půl na půl.

Mrzí tě, že jsi nevyhrála první místo anebo jsi měla svého favorita?

Svoji výhru jsem brala tak,že jsem se dostala na poprvé do nejlepší pěvecké dvanáctky. To bylo mým cílem a také se mi splnil. To,že jsem nevyhrála mi stále nevadí a ani vadit nebude. Však nezáleží na tom,kdo to vyhrál,ale jak se udrží do budoucna a jak pojede po zbytek svého pěvecké života. Svého favorita jsem měla.Říkala jsem si,že pokud to tedy nebudu já,tak ať to aspon tedy vyhraje rocker a to Šmajda Miro.

Byla mezi vámi (soutěžícími) rivalita?

To nedokážu říct,já jsem se ukrývala ve svém černém pokojíčku a jela sama za sebe!

Co ti soutěž přinesla?

Tak jak už jsem již říkala,mám svoji solovou desku,první videoklip,navštěvuji různé TV relace-Očko,Markízu,Snídani s Novou….,mám o dost více koncertů,mám více fanoušků nežli před tím….Prostě konečně dělám to, co jsem si vždy přála

Ty už jsi měla skupinu i ve svém "dětství", že ano? A vzpomínáš na toto období ráda?

Ano. Já jsem ve svých třinácti dostala nápad založit si rockovou kapelu. Ovšem tenkrát mi učitel z mé základní školy nabídnul kluky z Chvaletic,že už jsou rozjetí,mají svoji vlastní tvorbu a shánějí vokalistu. No já jsem rozhodně neváhala a s kapelou Komat jsem zpívala 5 let s tím,že jsem s nima vydala i svou první desku s názvem PROKLETÍ,to mi bylo ale už patnáct let.

Na to období s Komatem vzpomínám velice ráda,díky klukům,kteří byli o patnáct let starší než já jsem už jako malá začala vnímat realitu . A nebyla jsem takovou tou malou,směšnou nánou co nic neví. Také jsem s klukama zažívala děsnou legraci,které nikdy není dost.

S touto kapelou už od tohoto rocku nehraju,ale kamarády jsme zůstali napořád,což je úžasné!

Jaký je tvůj sen?

Zpívat už konečně celý život a nic jiného nedělat .

Kdybys měla možnost změnit cokoliv v dnešní době. Co by to bylo?

Tak určitě bych si na chvíli sedla k politikům a změnila různá pravidla pro občany ČR. Více finančně vypomoct rodinám,svobodným matkám s dětmi ,studentům. Zvýšit peníze dělníkům,protože dnes je vše drahé. Více se zabývat lidma,co státu dluží peníze a také spravedlnost,ta je důležitá a bohužel zde není. Jak zpívala Marta Kubišová-Zloba,závist,zášť,ty ať pominou.

Máš nějaký vzor?

Lidé mě často přirovnávají k Tarje,což je bývala zpěvačka z Nightwish,ale mým vzorem jsou dvě zpěvačky a to německá rockerka Doro Pesch a z Čech Lucka Bílá s Arakainem .10. Jak by ses povahově popsala?

Tak ráda bych začala kladně J. Myslím si,že nejsem lakomá,ráda se podělím o vše co mám,dále jsem přátelská,společenská,upovídaná,ráda uklízím a vařím,spolehlivá. A když se mám zhodnotit z té špatné stránky,tak díky tomu,že jsem ve znamení berana,jsem tvrdohlavá,nechám si sice poradit,ale danou věc si udělám podle svého a jsem velmi cholerická,každá nepříjemná věc,někdy i maličkost ze mě udělá sopku co brzy vybouchne.Ale říká se,že berani mají svoje cíle,za kterými si za každou cenu jdou,což je u mě taktéž pravda.

Dělá to velký problém spojit zpěv se školou?

A pro mě celkem a bohužel ano. Jak už jsem říkala,škola co studuji nepatří zrovna mezi lehké školy,je potřeba se jí věnovat pravidelně,jinak je pak studium těžké,já studuji tedy individuálně,už nesedím v lavici každý den,ale i tak to má nevýhodu v tom,že si ze školy nic neodnesu a plácám se v tom sama doma.

Tak a poslední… Na jakou písničku máš nejlepší vzpomínku?

Nejlepší vzpomínku mám z písně Lásko voníš deštěm od M.Rottrové. V jednom článku,který dělala Maruška o mě napsala,že jsem ji zazpívala jako Freddy Mercury,což mě velice dojalo a také si myslím,že i na národ jsem s ní velice dobře zapůsobila,protože mi poslaly hlasy a já se díky tomu dostala před dvěma roky do finále.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leona Šenková Leona Šenková | E-mail | 19. listopadu 2014 v 10:31 | Reagovat

Dobry den. Byla by moznost udelat s Leonou nový clánek? Děkujeme za odpoved.

2 Leona Šenková Leona Šenková | E-mail | 19. listopadu 2014 v 10:32 | Reagovat

Odpoved nám zaslete na tento email..diky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama