Famfrpálová romance (3. kapitola)

3. září 2011 v 10:00 | Mary-Ane |  povídky

Po obědě se holky rozhodly, že je čas zkrášlit se na večírek. Seděla jsem na posteli a hodnotila jejich nápady na oblečení. Sama jsem plánovala jít v džínech a tričku, protože mě všichni znají i neupravenou po zápase, tak proč se snažit. Naštěstí jsem si stihla dát koupel, než se tam nahrnuly kamarádky a začaly si vzájemně upravovat vlasy.

Lehla jsem si teda zabalená v ručníku na postel a koukala na strop, odkud se na mě usmíval Mike Wood. Nemohla jsem se do jeho modrých očí dívat, takže jsem se otočila na bok a pohlédla na fotku našeho družstva pořízenou po posledním loňském zápase. Seděla jsem Markovi na ramenech a držela v ruce pohár. Všichni jsme se nehorázně bavili, protože Scorpius Malfoy- chytač Zmijozelu dostal ošklivou ránu potloukem do nohy, takže se překotil ve vzduchu a když dopadl na zem, zaryl se hlavou do země, takže do svého fajnového nosíku nabral asi metr krychlový hlíny. Usmála jsem se při té vzpomínce a jala se vysušovat si vlasy. Holky mezi tím před zrcadlem experimentovaly se svými zjevy, protože Tina i Blanche měly speciální knihy o kouzlení ve spojení s vizáží, takže musely všechno vyzkoušet. Nechala jsem vlasy tak jak byly, oblékla si džíny, zelené tričko a vydala se do společenské místnosti. Před krbem jsem potkala Marka, jak…
"Něco jsem zaspala? Ty přece nehraješ šachy, nebo…" zastavila jsem se, protože mi to došlo.
"No Lil, to máš tak…" začal, ale nic kloudného z něj nevylezlo. Začala jsem se smát a řekla jsem:
"To máš fuk, hezky se uč hrát šachy a prozraď mi, kde je Jack Thomas a co na mě večer chystá. Zapálí mi vlasy, poleje mě nějakou barvou, nebo mi odčaruje nějaký kus oblečení…" dále jsem nemohla pokračovat, protože mi do řeči skočil sám kapitán našeho týmu:
"Páni, to s tím oblečením by mě ani nenapadlo, děkuju ti Lilyan. Co pánuješ na večer ty? Tipuju to na nějakou propagační akci s letáky o tom, jaký jsem blbec, nebo se pletu a překvapíš mě?" Usmála jsem se na něj a řekla:
"Za to, cos mi provedl při poslední hodině bylinkářství by sis zasloužil něco mnohem horšího a už se mi v hlavě rýsuje, co by to mohlo být… Ale neboj, to přijde až příští rok," a chtěla jsem odejít zpátky do ložnice, jenže jak jsem se otočila k odchodu, do někoho jsem vrazila. Už jsem na něj chtěla vyjet, jestli neumí dávat pozor, ale naštěstí jsem se rychle uklidnila, protože to zaprvé byla moje chyba a ten někdo byl Blake.
"Jé, ahoj…" začala jsem, aniž bych věděla, co mu říct. On se usmál a odpověděl:
Ahoj, jak to, že jsi tu bez holek?" zeptal se a prohrábl si vlasy na temeni.
"No, Blanche s Tinou se ujaly zkrášlování Kate a pak sebe vzájemně a u toho být nemusím, takž jsem se šla podívat sem a našla Marka, jak se učí hrát šachy a tohohle, jak plánuje, co by mi provedl," při těch slovech jsem na oba zmíněné kluky ukázala, ale ti už dávno nevnímali a bavili se o taktice na příští rok.
"Tak to Tinu a Kate nejspíš nepoznáš, Blanche když se do něčeho dá, stojí to za to, hlavně při zkrášlování okolí," usmál se Blake a podíval se mi do očí. Chvilku jsem udržovala oční kontakt, ale po chvilce jsem to už nevydržela, omluvila se a pokusila se odběhnout do ložnice, Blake mě však chytl za ruku a zašeptal:
"Nenech se od ní prosím nějak změnit, nerad bych tě nepoznal," a pak mě konečně pustil, takže jsem mohla v klidu odejít.
Když jsem přišla do ložnice, přípravy byly v plném proudu. Kate měla svoje kudrnaté vlasy narovnané a Blanche zrovna barvila některé pramínky na modro. Trochu jsem se nad tím podivila, ale jelikož Tininy dlouhé blond vlasy měly modré konečky, nenamítala jsem nic. Sebrala jsem z nočního stolku kartáč, sedla si k holkám na vanu a začala se česat. Chtěla jsem se trochu pobavit, protože Blanche zrovna Kate vysvětlovala, jak má nabarvit její vlasy. Kate nebyla nešikovná kouzelnice, jenom s vizáží měla trochu potíže, takže jsem nevěděla, jak to kouzlo dopadne. Blanche zavřela oči a dala své vlasy do rukou mé nejlepší kamarádce, která sice kouzlo provedla bezchybně, ale místo jen pár pramínků obarvila celou hlavu na rudou. Vyprskla jsem smíchy a začala se smát, když jsem se zmohla na slovo, řekla jsem:
"Aspoň ladíš s nebelvírskými barvami," Blanche se na tu pohromu podívala a řekla jenom:
"Sakra, teď si nebudu moct vzít to tričko, co jsem chtěla,"
a odběhla si najít něco jiného na sebe. Já si zatím obtáhla oči černou tužkou na oči a odešla do pokoje převléct si tričko. Nakonec jsem na oslavu zvolila šedé volné tričko a tmavé džíny. Koukla jsem na holky a skoro mi vypadly oči z důlků, protože Blanche na sobě měla černou mini a bílé volné tričko, které bylo delší, než ta sukýnka, Kate měla černé legíny a dlouhé tílko s leopardím vzorem no a Tina měla kraťounké modré šaty, které jí ladily s konečky vlasů. Rychle jsem skočila ke Kateině posteli a sebrala z ní foťák. Holky udělaly pózu a já je vyfotila.
Už bylo půl deváté, takže jsme se rozhodly, že sejdeme dolu. Já šla jako poslední, abych nezkazila celkový dojem z těch tří. Hned jak se objevily na schodišti, uslyšela jsem zdola obdivné: "WOW!!"
a možná i pískání. Zábava už byla v plném proudu, takže většina studentů seděla u stolků po čtyřech a hráli poker, jiní hráli šachy a u toho pili a pak tu byla skupina, která zpívala. Viděla jsem ale kluka, který stál osamělý pod schody a měl oči jenom pro červenovlasou dívku.
"Blanche, napadlo mě, jestli by sis nechtěla zahrát šachy," usmál se nejistě Mark. Blanche se na něj usmála a řekla, že jo. Když odcházeli do kouta společenky, zaslechla jsem ještě:
"Ta červená ti moc sluší,". Otočila jsem se ke zbývajícím holkám a řekla:
"Takže co provedeme Jamesovi a Jackovi?" Kate vyprskla smíchy a ukázala za mě. Když jsem zjistila, proč tam ukazuje, musela jsem se smát taky:
"Ahoj kluci, my o vás zrovna mluvily, takže můžete zase zmizet,"
"Ale nám se nechce, vlastně se celkem nudíme. Co říkáš Jimi na to, že bychom se trochu pobavili?" nadhodil Jack.
"To by bylo určitě fajn,"zasmál se můj idiotský bratr a vytáhl hůlku. My s Kate udělaly to samé a ještě než stačil kdokoliv z nás něco udělat, použila Kate to stejné kouzlo, jakým před chvílí obarvila Blanche vlasy. Místo červené, ale vyslala na hlavy kluků růžovou a světlounce modrou, které udělaly zvláštní efekt, takže to vypadalo dost zvláštně. Zase jsem vyprskla smíchy, protože to se nedalo. Kluci se na sebe zděšeně podívali a pak zmizeli jako pára nad hrncem. Plácly jsme si s Kate a otočily se na Tinu, která ten výjev nechápavě sledovala a Kate jí řekla:
"Musela jsem to udělat, jinak bychom dopadly mnohem hůř, ale problém je v tom, že zítra nejpozději, čekáme odplatu, na kterou nevíme, co si vymyslí. Ale to je fuk, teď se jdeme bavit," řekla Kate a na důkaz svých slov vytáhla hudební přehrávač, poklepala na něj hůlkou a ten začal hrát. I když v Bradavicích obvykle mudlovské předměty nefungují, nikdo ještě nezkusil udělat z nich kouzlené. Poklepala jsem hůlkou na krk, abych si magicky zvýšila hlasitost svého hlasu:
"Jak jistě všichni víte, Karaoke znamená japonsky prázdný orchestr, takže bych prosila o vyprázdnění prostoru pod schody a rozjedeme to. Máme tu jako první písničku od Madonny Frozen a tu nám přijde zazpívat naše nová studentka Tina Longbotomová. A než se Tina stačila vzpamatovat, nacpala jsem jí do ruky očarovaný mikrofon a z hůlky mi vylétla slova. Tina zpívala nádherně, většina kluk, co hráli poker, přestali a dívali se jen na Tinu. Snad jediní, kdo si jejího zpěvu nevšimli, byl Mark s Blanche, kteří si dávali panáka na nové přátelství, ale nejzajímavější byla reakce mého bratra, který už měl zase svoje vlasy. Protlačil se davem až k Tině a podíval se jí do očí. Jejich pohledy se střetly, ale ona pořád zpívala. Když písnička skončila, patřil James k těm, co tleskali nejvíce. Pak už se zpěv rozběhl naplno. Jednou jsem zpívala spolu se všemi z famfrpálového týmu We are the champions, ale většinu času jsem se bavila s Blakem. Nejlepší bylo, když jsme zpívali Queen, stál vedle mě a hrozně jsme se smáli, jak někteří spolužáci vytáhli hůlky, rozsvítili jejich konce a hýbali jimi do rytmu. Opravdu hodně jsem si tu oslavu užila, ale rozhodně ne tolik jako Blanche, která si zazpívala zamilovaný ploužák s Markem, když ho potřetí porazila v šachách nebo Kate, která se asi po hodině vytratila se svým klukem.
S Blakem jsme si po zpěvu sedli do rohu společenky, vybrali jsme si dvě křesla u stolku, abychom si mohli udělat magický souboj v menším podání, jinak-li jsme očarovávali figurky, aby na sebe používaly kouzla, která jsme určili. Na konci souboje už to šlo do absurdity a zmenšovali si navzájem panáčky. Když jsme zvedli hlavu od téhle bohulibé činnosti a rozhlédli se po spolčence, zjistili jsme, že zábava začala pomalu umírat spolu s usínajícími spolužáky. No jo, nemají pít, když pak usínají na zemi a po křesílkách jak myši na hromadě… Začali jsme se s Blakem smát. Většina spolužáků, kteří dosud neusnuli, se na nás podívala, ale nic neřekli. Už jsem byla celkem unavená a chtěla jsem jít pryč, jenže než jsem stihla vyběhnout po schodech pryč, chytl mě Blake za ruku a zašeptal:
"A co pusa na dobrou noc?" usmála jsem se, aby nepoznal, že jsem nervózní a řekla jsem:
"Myslíš, že si ji zasloužíš?" rozhlédla jsem se poplašeně kolem, ale nikdo nám nevěnoval sebemenší pozornost.
"Rozhodně ano, nebo máš jiný názor?" usmál se a neustále mně propaloval pohledem. Ucukla jsem, abych se nemusela setkat s jeho očima a řekla:
"Mám jiný názor," a laškovně jsem vyplázla jazyk. Blaka to asi přestalo bavit a přiblížil se ke mně na několik centimetrů a zašeptal:
"Myslím, že kdybys měla jiný názor, tak tu dávno nejsi,"
"Taky pravda," vydechla jsem.
"Takže…?" řekl.
"Takže jak z téhle situace?" usmála jsem se.
"Víš co? Radši mlč," řekl a dal mi pusu.
Ještě pět minut po tom, když jsem stála opřená o dveře do ložnice jsem se držela za pusu a přiblble se usmívala…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama