Kosmetika - Oční stíny

20. září 2011 v 10:19 | Bubblegum |  kosmetika
Kosmetika

Každá žena či dívka, chce být pro své okolí přitažlivá, hezká a upravená. V dnešní době už nestačí, jen správně jíst a cvičit, ale měli bychom se zajímat také o vhodnou kosmetiku. Vhodná kosmetika - mezi takovou můžeme například počítat také oční stíny. Zvolením vhodného odstínu a výběrem barevné škály, vytvoříte někdy neuvěřitelného výsledku. Můžete pak rovnou vyrazit na nějakou párty a ohromit tak všechny vaší šikovností. Pokud vybereme oční stín v ne zrovna vhodné barvě, docílíme tím toho, že se naše oči, jaksi ztrácí a my chceme docílit, aby právě naše kukadla vynikla a jejich barva také.


Oční stíny

S očními stíny se dají vykouzlit neuvěřitelné věci. První hledisko, které musíme vzít v potaz, je, jakou máme barvu očí.

Pokud máš zelené oči jako já, zvol si nejčastěji barevnou škálu od šedé do růžové až po hnědou a tmavě fialovou. Absolutní ne, by sis měla říct u zelené, která má stejný odstín jako tvé oči.

Hnědoočkám, by slušely taky hnědá a růžová. Dále volte světle fialovou. Slušet ti bude světle hnědá a díky jejímu použití vyniknou tvé nádherné, výrazné oči. Ale vyhnout, by ses mněla tmavě hnědé barvě a bílé barvě.

Modroočkám sluší většinou pastelové a barvy v růžové, hnědé, světlé modré, ale rozhodně by se měly vyhýbat zeleným a modrým, které jsou ve stejném odstínu jako oči nositelky.

Obecné rady pro malování očí:

Před samotným líčením si pečlivě uprav své obočí. Nejlépe hřebínkem, nebo můžeš použít na jeho úpravu kartáček na zuby, učeš si ho a vytrhej pinzetou přebytečné chloupky. Pokud patříš mezi blondýnky, nebo světlovlasé typy, tak asi nebudeš mít moc výrazné obočí a proto bys měla jeho barvu zvýraznit, aby se pak vedle nalíčených očí neztrácelo a dodávalo tak celému obličeji jasný výraz. K tomu můžeš použít speciální tužky na obočí. Až budeš mít obočí dokonalé upravené, tak bys měla mít taky dokonale odlíčené oči. Vždy je důležité na oči dát před samotným líčením podkladovou bázi, která zaručí, že stíny vydrží mnohem delší dobu.

Různé velikosti očí:
Ženy s normálním symetrickým obličejem a očima, může na každodenní líčení použít jen nějakou barevnou tužku, kterou vícekrát obtáhne u vnějšího oka a aby výsledek nepůsobil tak tvrdě, může si ho jednoduše rozetřít do ztracena například, pomocí nějakého tampónku. Potom použije řasenku ve stejné barvě, jako byla použita tužka. Můžete použít fialovou řasenku a fialovou tužku, na vaší fantazii se meze nekladou. Takhle docílíme zajímavého výsledku, který se, ale zároveň hodí na běžné denní nošení a zároveň není nudné.
Malé oči

U žen s malýma očima se snažíme oči líčením tzv. otevřít a zvětšit. Docílíme toho tak, že na oční víčko i pod spodní řasy, použijeme světlý stín, může být klidně perleťový a orámujeme jimi celé oči. Na to, aby naše oči vypadaly větší, si vypomůžeme tmavými stíny, které budou jen na vnějším koutku u vrchních řas, a taky nesmíme zapomenout na spodní řasy u vnějšího koutku. Výsledek doladíme řasenkou, kterou použijeme více tahy.

Velké oči

U žen, které mají od přírody velké oči, je velkou výhodou to, že si mohou dovolit více experimentovat s barvami, mohou používat výraznější i tmavší barvy. Je jim povoleno, takřka všechno.

Oči posazené daleko od sebe

U žen s očima posazenýma blízko u sebe se řídíme pravidlem a to takovým, že do vnitřního koutku dáme světlý stín, nikdy by neměl být použit tmavý stín. Tužkou na oči zvýrazníme pouze vnější koutek očí, tím se opravdu docílí optického oddálení očí.
Musíme si položit otázku na jakou akci nebo příležitost se budeme líčit a tomu přizpůsobíme i líčení. Jiné bude líčení na ples a jiné pokud jdeme například na pracovní pohovor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LebenSphase LebenSphase | Web | 20. září 2011 v 10:25 | Reagovat

díkybohu že mám ty velké oči :DD

2 lenkafashion lenkafashion | 20. září 2011 v 13:38 | Reagovat

Lenkafashion.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama