Richelle Mead - Sukuba 1 - Trápení

8. září 2011 v 10:57 | Temný snílek |  literatura
Kniha Succubus Blues napsala Richelle Mead v roce 2007, u nás ji vydalo nakladatelství Domino v roce 2011 pod názvem Sukuba 1: Trápení. Přiznám se, že Vampýrskou akademii jsem zatím nečetla, ale snad se k ní jednou dostanu, abych mohla porovnat tyto dvě série.


Romantické fantasy s vtipným základem a napínavým dějem, kniha mě rozhodně mile překvapila, i když postavy se tam občas chovají podivně - hlavní hrdinka Georgina je stará několik set let (ne-li tisíc) a pořád se v sobě nevyzná, je hádavá a neustále má s někým konflikt. Pak ještě její upíří kamarádi, kteří se často hádají jak malí kluci.

Děj je docela jednoduchý (někdo ve městě zabijí nadpřirozené bytosti a Georgina pátrá po vrahovi, přes zákaz nadřízených; k tomu se nemůže rozhodnout mezi dvěma muži - Sethem a Romanem, ke každému jí táhne něco jiného), ale plný emocí a Georgiin vzpomínek na minulost, kdy ještě byla člověk, neschází mu napínavé i velmi vtipné scény, při kterých se nudit nebude a kniha vás pohltí. Přestože se postavy často chovají jako nevybouření puperťáci, kniha je docela dospělá a nepostrádá i pár lechtivějších scén, které děj hodně obohatí a dodávají mu více věrohodnosti. Skoro byste chtěli věřit, že upíři, sukuby, andělé, démoni, skřeti... obývají tuhle planetu s námi a je div, že jste na ně ještě nenarazili.

Postava spisovatele Setha, je pojatá velmi dobře - přestože dokáže ve svých knihách úžasně zpracovat své postavy, v reálném životě je silný introvert, který se často nechává unášet fantazií a zapomíná na okolní svět (nebo na rande se sukubou), jako by ho jeho uzavřenost chránila před Georginým kouzlem. Možná i proto se k sobě lépe hodí, ale ona má strach, aby mu neublížila. Roman je velmi charismatický a jde tvrdě za svým cílem. Nutí Georginu, aby se zamyslela nad budoucností i přítomností. Je zvyklí dostat vše co chce, proto se nenechá odradit jejích někdy dosti chabými pokusy k jeho odehnání. Georgina mezi těmito dvěma muži tápe, oba má velmi ráda, ale každého trochu jinak.

Děj se občas místy mírně vleče, ale jen trošku, za to v závěru jede na plné obrátky a napětí střídají emoce, až se nakonec zodpoví všechny otázky. Zloduch je odhalen, ale Georgina z toho moc velkou radost nemá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Četl/a jsi tuto knihu ?

Ano
Ne

Komentáře

1 Evanlyn Evanlyn | 9. září 2011 v 14:02 | Reagovat

Já jsem četla Vampýrskou akademii a je to parádní, doporučuju ;).
Na tohle se někdy v budoucnu taky chystám :).

2 tail-haris tail-haris | E-mail | Web | 13. září 2011 v 18:26 | Reagovat

na tohle se teprve chystam.... az s to nekde sezenu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama