Rozhovor: StoneRose

4. září 2011 v 12:08 | Mandy |  rozhovory


Představ se prosím našim čtenářkám.


Jmenuji se Jana,ale jako svůj pseudonym jsem zvolila jméno StoneRose - kamenná růže. Myslím, že mě to celkem dobře vystihuje, jelikož mám takovou polovičatou povahu. Pocházím z malé vesničky na Karlovarsku a je mi 19 let. Když u mě uslyšíte větu, že hudba a zpěv je celý můj život, tak v mém případě to opravdu není jen otřepaná fráze.


Jak jsi vlastně začala blogařit?

S blogařením jsem začala především kvůli muzice. Mám k ní velký vztah už od dětství, kdy jsem jako malá zpívala a hrála na klavír. Jakmile jsem se dozvěděla o blogu, zatoužila jsem vytvořit si svůj vlastní hudební svět, kam budu ukládat všechny své výtvory a myšlenky - původně to nebylo myšleno jako blog pro širokou veřejnost, protože jsem si upřímně opravdu nemyslela, že by mohl amatérský v té době ani ne tak moc zpěv někoho zaujmout. Ale stalo se, takže blog teď vedu hlavně pro stálé posluchače a návštěvníky.

Jaká blogerka je tvůj vzor?

Popravdě v žádné blogerce nemám svůj vzor, ale opravdu velice obdivuju, když je blog na pohled krásný, přehledný a majitelka je schopná ho denně aktualizovat, psát své názory a zajmout návštěvníky, takže to bych tak všeobecně považovala za svůj vzor ,,ideálního blogu".

Tvoříš i vlastní videoklipy, kde sama zpíváš. Chceš se tomu věnovat i v budoucnosti?

Rozhodně. Vše, co je nějak spojeno s uměním, mě neskutečně láká a tak i herectví mě moc zajímá. Pravda - to, že sama sebe natočím nebo mě natočí kamarádka či mamka, žadné moc velké umění ani herectví není, ale k muzice to patří, mě to baví a proto to taky dělám a dělat i budu.

Když už jsme u zpívání, jaká je tvoje nejoblíbenější písnička?

Klasická otázka, na kterou bych měla znát odpověd - bohužel já ji neznám. Opravdu nevím, která písnička se mi líbí úplně nejvíc ze všech, mám jich tolik, kterým bych dala celé srdce, že z nich jen jednu vybrat nemůžu. Možná, že časem už odpověd na tuhle otázku znát budu, ale teď bych vážně nemohla jednu vybrat s pocitem, že jsem ukřivdila těm ostatním.

Čeho si na sobě nejvíc vážíš?

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela, ale řekla bych, že své vervy a vytrvalosti ohledně hudby - když už se do něčeho ,,zakousnu" tak si s tím nedám pokoj dokud to nedodělám a nezdá se mi to dostatečně dobré. Té vytrvalosti si cením především, když zrovna skládám nějakou písničku.

Co pro tebe vlastně znamená blog?

Blog pro mě znamená opravdu hodně. Dal mi možnost, podělit se s ostatními o můj zájem o muziku, o názor, pomáhá mi uniknout z každodenní reality a vklouznout do světa, který je jen můj a kde jsem zpěvačka i když jen amatérská. Žiju s ním něco jako můj druhý život.

Rychlo zpovědník:

Hory x moře - Ani na jednom místě jsem nebyla, ale volím moře

Blog x realita - Bude to divné, ale blog je to prostě můj snový svět, na který nedám dopustit.

Škola x práce - Dělám práci která mě baví, takže práce.

Kamarádi x rodina - Obojí má u mě své specifické místo, ale řekla bych,že spíše rodina.

Steak x salát - Steak jsem mlsounka

Prozradíš nám na sebe něco?

Jsem majetnická a tvrdohlavá - to jsou samozřejmě ty horší vlastnosti, kterých se pokouším zbavit, když je mi něco nepříjemné na pohled nebo mi někdo o něčem nechutném vypráví, je mi pak špatně i doopravdy. Taky lidi většinou nechápou, že nejím třešně, připadám si vždycky jako jediná na světě, co je nejí.

Co bys chtěla vzkázat našim, i svým, čtenářkám?

Nehleďte jen na realitu, občas se zastavte a představte si svět, ve kterém by jste chtěli být a něco by jste znamenali. Dneska všichni pořád někam spěchají - i já, a není na škodu občas vyhodit předpisy s realitou z okna a zasnít se... Vše se dnes měří na vědomosti a na peníze a lidi zapomínají, že každý z nich je něčím jedinečný a výjmečný. Je dobré si to uvědomit...


Děkuji za rozhovor, Mandy

Já také moc děkuji za rozhovor,opravdu si toho vážím!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Enn. Enn. | E-mail | Web | 4. září 2011 v 18:24 | Reagovat

Bylo by dobré dát sem odkaz na blog blogerra či blogerky se kterou děláte rozhovor.

2 StoneRose StoneRose | Web | 4. září 2011 v 21:54 | Reagovat

Děkuju za spojení jména :))

3 FajnSlečna Mandy FajnSlečna Mandy | E-mail | Web | 6. září 2011 v 16:32 | Reagovat

[1]: Ahoj :) Adresa redaktorčina blogu je:  www.jane-officialwebsite.blog.cz

Mandy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama