Testery parfémů

26. září 2011 v 19:15 | Bubblegum |  kosmetika
Kde se setkáme s pojmem testery parfémů? Je to většinou v kamenných obchůdcích, kde prodejci voňavek nabízí zdarma možnost si vyzkoušet, jak budou nejrůznější druhy vůní vonět právě na jejich kůži, protože ne každý parfém může například na dvou zcela různých ženách vonět úplně stejně. Je to dáno tím, že každý člověk má trochu jiné vlastnosti své kůže, zastává jiný způsob výživy a celkově i může být rozdíl v životních zvyklostech každého z nás. Tester si můžete zakoupit a odnést si ho domů, ale jediný hlavní rozdíl v tom, jestli si koupíte parfém v originálním dárkovém balení nebo ve většinou šedé krabičce, je takový, že tester nebývá uložen v pestrobarevném originálním obalu jako prodávaný parfém. Jeho cena bývá díky tomu přívětivější. Proto je dobré si předem ujasnit, pro jakou příležitost si výrobek pořizuji. Tester parfému bývá jasně oddělen od ostatních a zřetelně vyznačen nápisem "Tester" nebo méně častým textem "Demonstration".Něco jiného je, pokud nám tolik nezáleží na vzhledu okrasné krabičky a pořizujeme si vůni, jen pro sebe a něco jiného zas, když máme parfém pro někoho darem. Obsah přípravku je v provedení testeru i parfému totožný. Nastříkáme si libovolnou vůni na předloktí nebo na bod, kde lze snadno ucítit tlukot srdce. Docílíme tím lepšího rozvinutí aroma.
Už jste se někdy setkali ve svém okolí s osobou například opačného pohlaví, která byla poněkud více cítit svou použitou parfémovanou vodou? A tím své okolí, dá se říci tyranizovala? Je pravda, že občas se s takovou osobou ve svém životě setkáme asi každý. Vůně mohou dokonce silně ovlivnit naši náladu, bezprostředně totiž působí na psychickou rovnováhu každého z nás. Příjemná vůně dokáže ihned zlepšit náladu. Většinou je to právě silný odér, který může být velmi nepříjemný a ztrácí tím tak svůj původní hezký účel. Musím uznat, že domácí mazlíčci bývají patřičně znechuceni, z pro ně ne vůbec příjemných pachů, lidmi rádoby používaných. Stejně jako parfém samotný, má i tester dáno charakter jeho složení, uloženo v hlavních komponentách, v tzv. vonných akordech a tyto se dělí na tři hlavní prvky.
Je to -
Hlava: Látky, které nejrychleji vyprchávají a cítíme je nejdříve.
Srdce: Druhá fáze bývá pomalejší, zde najdeme obyčejně látky, které tvoří celkový charakter vůně. Rozvinou se za několik minut, po první fázi.

Základ: V této fázi prchavé látky působí nejdéle a měly by dokonce vonět i několik hodin.
Je vhodné v dnešní době využít možnosti zakoupit si levnější produkt se stejnou kvalitou a přitom za rozdílnou a často o hodně výhodnější cenu. U nákupu na internetu bychom si měli dávat pozor na to a být obezřetní v tom, že někteří výrobci neuvádějí u výrobku, že se jedná o tester. Mohlo by tak dojít snadno k mýlce. Pokud se vám tedy cena "nějak" nezdá, ověřte si, jestli se jedná o klasické balení. V opačném případě to může být u testeru parfému. Doufám, že jsem vám tímto článkem alespoň trochu pomohla poodhalit základní rozdíly mezi parfémem v originální krabičce a většinou levnějším, v jednoduchém obalu propagovaným, ale co se týče jeho vlastního obsahu, úplně totožným testerem parfému.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama