Vlasová kosmetika

13. září 2011 v 14:37 | Jana |  kosmetika
Vlasová kosmetika


Umíte si představit svůj život bez kosmetiky? A co taková vlasová kosmetika? Co si mám pod tímto pojmem vlastně představit? Dala by se postrádat?
To asi záleží na tom, jaký druh vlasového vlákna, nám byl dán do vínku od svých rodičů. Vlas jako takový, byl původně uzpůsoben tak, aby nás v zimě zahříval a v létě naopak chránil před spalujícím sluncem.


Druhy vlasů se liší podle různých národností a taky podle kontinentů. Existují rovné, které mohou být velmi dlouhé. Vlnité, kudrnaté - tento typ převažuje u černošské populace. Zvláštním typem jsou pepřovité, které patří do druhu kudrnatých vlasů a spirálovité, které mají místo dřeně dutinu, takže mají vzhled jako dlouhé trubičky. Dalším hlediskem by mohlo být, jak máme dlouhé vlasy. Jinak se nám upravují vlasy, které jsou ostříhané na mikádo - jinak se pracuje s vlasy dlouhými, které sahají až na zem a péče o ně tak zabírá i několik hodin týdně - například mytím, vysoušením, česáním, vytvářením účesu, úpravou účesu během dne a jeho dolaďováním, protože ne vždy vydrží náš vlasový výtvor, takový jaký jsme si ho pracně vytvořili ráno, před příchodem do práce. Záleží také na tom, v jakém ročním období se zrovna nacházíme. Pokud jsme strávili dovolenou u moře a celý den se vyhřívaly na slunci, tak by se mohlo lehce stát, že se nám díky tomu vlasy zničí. Vlasy je vhodné zakrýt nějakou pokrývkou hlavy nebo použitím ochranného spreje na vlasy, který by měl zabránit proniknutí slunečního paprsku k vlasovému folikulu. Například těhotné ženy po porodu mohou přijít o část svých vlasů, v důsledku hormonálních změn a proto by se měly starat nejen o vhodnou výživu, ale také používat kvalitní vlasovou kosmetiku.

Asi nejvíce viditelnou a ovlivnitelnou volbou, jak si pohrát se svou kšticí trvalejším zásahem, je barvení vlasů. Snaha vypadat mladistvěji, zde byla odjakživa. Z historie bychom měli znát, že barvení vlasů, nepatří pouze do dnešní doby, ale i ve starověkých civilizacích, toužily ženy po změně svého přirozeného odstínu vlasů a praktiky, které k tomu používaly, patřily, co se týče šetrnosti, k těm nejvhodnějším. Ve starověkém Egyptě používali hennu, která sloužila na zakrytí šedin, ale především na ztmavení vlasů, protože tehdy se uznávalo, právě tohle zabarvení vlasů a to nejlépe v odstínu černé. Naopak tomu bylo ve starověkém Římě, kde byla v módě blond barva. Obyvatelky měly pravé vlasy tmavé, proto si vyráběly paruky od svých otrokyň, které měly germánské původy.

Po roce 1990 byla vynalezena první barva na vlasy, která byla vytvořena na základě peroxidu a amoniaku. V této historii se pokračovalo až donedávna. Dnes se všichni výrobci začínají zajímat o co nejšetrnější vliv na životní prostředí a taky vlasy už nejsou tak masivně narušovány chemií, jako kdysi.

Jakou kosmetiku na vlasy používáte vy? Máte například kromě šampónu a kondicionéru také výživnou masku? Používáte každý den, lak na vlasy nebo tužidlo, gel, vosk, lesk, nebo občas sérum na roztřepené konečky? Jak často chodíte ke kadeřnici? Na tento druh otázek, může vznikat mnohem více odpovědí, než si můžeme a někdy chceme představit. Stejně jako každý člověk i každá žena nebo dívka je jiná a díky tomu si v dnešní době může každý vybrat vlasovou kosmetiku, jakou jeho vlasy potřebují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nell >> Magazins.blog.cz Nell >> Magazins.blog.cz | Web | 13. září 2011 v 14:53 | Reagovat

ahoj tak som sa rozhodla že stebou budem mať blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama