Voda pro slony

30. září 2011 v 7:00 | Temný snílek |  film
Film Water for Elephants (Voda pro slony) natočil v roce 2011 režisér Francis Lawrence podle stejnojmenné knižní předlohy, kterou napsala Sara Gruen.
Hlavní postavy ztvárnili známí herci - Reese Witherspoon, krasojezdkyně na koních Marlena, Robert Pattinson jako mladý Jacob Jankowski a Christoph Waltz coby žárlivý a násilnický majitel cirkusu.


Oficiální popis:
Jacob Jankowski (Robert Pattinson) skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti.
Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny (Reese Witherspoon). Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití.
Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle celosvětového knižního bestselleru Sary Gruen. Hlavní role ztvárnili držitelka Oscara Reese Witherspoon a hvězda ságy Stmívání Robert Pattinson.
Kniha Voda pro slony od Sary Gruen se po vydání v roce 2006 držela 12 týdnů v žebříčku bestsellerů podle novin New York Times, u nás kniha vyšla v roce 2008.
Přiznám se, že jsem film shlédla, nejen kvůli ději, který mě zaujal, ale i kvůli Robertu Pattinsonovi, protože jsem zvědavá, jak si povede i v jiném filmu než jako sladký upír Edward ze Stmívání, kde přece jen herecké výkony zas až tak dobré nejsou.
Tenhle film mně doslova učaroval a knižní předlohu si rozhodně hodlám přečíst. Zpracování ušaté slonice Rosie na mě prostě zapůsobila, dokázala mě rozesmát i dojmout, mám ráda filmy se zvířaty a tento se velmi povedl, čiší z něho emoce. Robert s Reese se k sobě hodí dokonale a velmi zdařile zahráli jejich zakázanou lásku i všechno kolem. Žárlivému Christophu Waltzu prostě záporáci sedí a v této roli doslova našel. Nažehlený, charismatický šéf cirkusu vypadá osobitě, ale tento"dokonalý" muž v soukromí týrá zvěřinec, manželku i všechny v cirkusu.
Jen mi trochu nesedlo to, že celý děj je jen vyprávění staříka v domově, který cítí osamělost, protože ho všichni opustili. Ale jinak se mi film líbil, kostýmy a účesy odpovídají době, kdy se film odehrává a zpracování třicátých let, hospodářské krize i cirkusového prostředí se velmi povedlo.
Ještě musím dodat, že hudba Jamese Newtona Howarda je podmanivá a dodává filmu kouzlo.
Takže tato romance z cirkusového prostředí rozhodně stojí za shlédnutí.
Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annie™ Annie™ | Web | 6. října 2011 v 17:27 | Reagovat

krásny film:) ináč nádherný layout xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama