Voda pro slony

30. září 2011 v 7:00 | Temný snílek |  film
Film Water for Elephants (Voda pro slony) natočil v roce 2011 režisér Francis Lawrence podle stejnojmenné knižní předlohy, kterou napsala Sara Gruen.
Hlavní postavy ztvárnili známí herci - Reese Witherspoon, krasojezdkyně na koních Marlena, Robert Pattinson jako mladý Jacob Jankowski a Christoph Waltz coby žárlivý a násilnický majitel cirkusu.


Oficiální popis:
Jacob Jankowski (Robert Pattinson) skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti.
Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny (Reese Witherspoon). Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití.
Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle celosvětového knižního bestselleru Sary Gruen. Hlavní role ztvárnili držitelka Oscara Reese Witherspoon a hvězda ságy Stmívání Robert Pattinson.
Kniha Voda pro slony od Sary Gruen se po vydání v roce 2006 držela 12 týdnů v žebříčku bestsellerů podle novin New York Times, u nás kniha vyšla v roce 2008.
Přiznám se, že jsem film shlédla, nejen kvůli ději, který mě zaujal, ale i kvůli Robertu Pattinsonovi, protože jsem zvědavá, jak si povede i v jiném filmu než jako sladký upír Edward ze Stmívání, kde přece jen herecké výkony zas až tak dobré nejsou.
Tenhle film mně doslova učaroval a knižní předlohu si rozhodně hodlám přečíst. Zpracování ušaté slonice Rosie na mě prostě zapůsobila, dokázala mě rozesmát i dojmout, mám ráda filmy se zvířaty a tento se velmi povedl, čiší z něho emoce. Robert s Reese se k sobě hodí dokonale a velmi zdařile zahráli jejich zakázanou lásku i všechno kolem. Žárlivému Christophu Waltzu prostě záporáci sedí a v této roli doslova našel. Nažehlený, charismatický šéf cirkusu vypadá osobitě, ale tento"dokonalý" muž v soukromí týrá zvěřinec, manželku i všechny v cirkusu.
Jen mi trochu nesedlo to, že celý děj je jen vyprávění staříka v domově, který cítí osamělost, protože ho všichni opustili. Ale jinak se mi film líbil, kostýmy a účesy odpovídají době, kdy se film odehrává a zpracování třicátých let, hospodářské krize i cirkusového prostředí se velmi povedlo.
Ještě musím dodat, že hudba Jamese Newtona Howarda je podmanivá a dodává filmu kouzlo.
Takže tato romance z cirkusového prostředí rozhodně stojí za shlédnutí.
Trailer:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annie™ Annie™ | Web | 6. října 2011 v 17:27 | Reagovat

krásny film:) ináč nádherný layout xD

2 BethanyNug BethanyNug | E-mail | Web | 11. října 2017 v 0:15 | Reagovat

https://drive.google.com/open?id=0B7rDPUYBg2DYUms2Wllqb0g3Ums

3 Avito321her Avito321her | E-mail | 21. října 2017 v 14:10 | Reagovat

[b]Пополение баланса Авито (Avito) за 50%[/b] | [b]Телеграмм @a1garant[/b]

[b]Здравствуйте, дорогие друзья![/b]

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам надо  определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

[b]Аккаунты не Брут. Живут долго.[/b]

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: [b]50% от баланса на аккаунте.[/b]
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

[b]Гарантия: [/b]

[b]И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!![/b] Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

[b]Заливы на балансы Авито[/b]
________

авито создать яндекс кошелек
номер подтверждён в аккаунте авито как удалить
ящик для денег авито спб
опросы за деньги на авито
как перевести деньги на кошелек авито

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama