Tělová kosmetika

27. října 2011 v 12:20 | Jana |  kosmetika
Tělová kosmetika

Chcete se cítit uvolněně a zároveň dodat své pokožce nezbytnou péči a vůni? Vyzkoušeli jste už někdy tělový olej? Jedná se o vhodný produkt, k péči o pokožku těla. Pokud rádi o svou pokožku pečujete, je tělová kosmetika produkt pro vás možným alternativním řešením. Nejkrásnější vůně nádherně voní, například divokou růží atd. Je vhodný především pro suchou a citlivou pokožku, dodá potřebné vitamíny a tělové oleje obsahují mastné kyseliny, které obnoví a oživí pleťové buňky.

Na trhu se prodávají nejrůznější druhy tělových olejů, například bio tělové oleje, zajišťující, že všechny složky v nich obsažené, jsou pod kontrolou. Tělové oleje jsou v první řadě určené, pro uvolnění a popřípadě uzpůsobené k masáži.

Vůně a složení se může lišit, podle druhu svého určení. Například olej z rakytníku řešetlákového bude na pleť působit svým regeneračním prvkem. Jeho účinky jsou pozorované jako zvětšení pružnosti pokožky. Další častou složkou, je olej z měsíčku lékařského, je vhodný k navození příjemného tepla a zároveň chrání pokožku, před nepříznivými vlivy okolního prostředí. Olej z rakytníku řešetlákového a olej z měsíčku jsou hlavními ochránci pro zralou a namáhanou pleť, dále je mohou využít lidé s nečistou a mastnou pletí. Využije jejich účinku také normální a smíšená pleť člověka.


Složení těchto druhů olejů, bývá složeno z řepkového oleje, měl by být lisovaný za studena. Jojobového oleje, rakytníkového oleje, někdy může být také měsíčkový olej s přírodním vitamínem E a dalšími druhy éterických olejů.
Na spíše suchou a normální pleť se hodí tělové oleje zpracované z řepkového oleje, který je pečlivě kontrolován, pro obsah škodlivých látek v půdě. Dále může pomoci se sušší pokožkou sezamový olej. Je získáván tím nejšetrnějším způsobem, semínka sezamového oleje jsou lisována za studena, tento způsob zpracování může nabídnout bio sezamový olej. V sezamovém oleji se nacházejí důležité vitamíny, je v něm obsažen ve velké míře vitamín E, který je plně využitelný zároveň, při působení vitamínu B, C a selenu. Sezam je znám svým vyhlazujícím působením na kůži. Dá se využít při porušení kůže, například nějakým úrazem.

Samotný jojobový olej, jež je používán téměř ve všech druzích léčivých olejů, je přírodním bohatstvím sám o sobě. Je využíván pro své hojivé a pěstící vlastnosti. Chrání před UV paprsky a může navrátit suché a citlivé pokožce, zpět její přirozenou odolnost a zdravý vzhled. Všechny oleje dodávají pokožce potřebnou vlhkost a tím upravují svou péči, na úroveň běžně používaných krémů. Vhodné je opět dávat přednost jen velmi kvalitním jojobovým olejům, které jsou lisovány za studena. Zajistíme si tím uchování všech důležitých a potřebných složek pro naši pleť.

Tělové oleje nepatří zrovna mezi ty nejpoužívanější přípravky, při výhradní péči o naši pleť a pokožku celého těla, ale již díky svým prokázaným léčivým účinkům, by se jím měl hravě stát. Kvalitní tělové oleje, nepatří mezi nejlevnější přípravky v péči o tělo, ale jistě po koupi oceníte jeho kladné účinky. Při správné péči o ten orgán těla, který je nejvíce namáhán, co se týče nepříznivých vnějších vlivů. Je to jednoduché, stačí požádat někoho z rodiny a přátel k nákupu vhodného dárku, například k Vánocům a můžete s prvotřídní péčí o vaší pokožku začít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama