O žehličkách a žehlení vlasů

17. listopadu 2011 v 15:09 | Dragell |  móda
Dnešní trh nám díky velkému množství různých druhů žehliček ns vlasy umožňuje vybrat si přesně takovou, která splňuje naše nároky a požadavky. Ale co od takové žehličky máme vlastně požadovat?


Teplota
U dřívějších žehliček jsme je jen zapojily do zásuvky a čekaly, až bude horké - žádná teplota se nedala nastavit. Dnes je to ale jiné, běžně by žehličky měly mít regulátory teploty a čím větší rozsah, tím lépe. Někdy si prostě potřebujete vyžehlit vlasy rychleji za vyšší teploty ovšem s větším rizikem poškození vlasů, kdežto naopak bývají chvíle, kdy si vlasy v klidu rovnáte na menší, méně škodlivou teplotu. Nyní nám také žehlička zobrazuje, kdy už je na zvolenou teplotu vyhřátá.
Nastavená teplota by se též měla dát "zamknout", aby jste si ji během žehlení omylem nepřepnuly.

Žehlící plocha
I zde je pokrok a je vhodné si na něj dávat pozor. Používají se materiály jako je keramika, turmalín či teflon, avšak nejšetrnější pro vlasy je keramika. Teplota je na ni rovnoměrně rozložená a navíc nám tento povrch dodává lesk a krásnou hladkost vlasů.

Nerovnáme, vlníme
Ale některé žehličky nedovedou tvořit jen krásné rovné vlasy, ale díky svému tvaru i nádherné lokny. Tyto žehličky jsou k tomu speciálně uzpůsobené a jsou kulatého tvaru. Už se jen naučit ty vlny dělat :) Ale zpět k rovnému stylu.

Udržujeme rovné vlasy
Pokud chceme, aby nám rovné vlasy déle vydržely, měly bychom je za jeden nebo dva dny prožehlit - stačí pouze v místech, kde se vlasy začínají vlnit zpět. Pozor, pokud takto pilně žehlíte, dopřejte vlasům pak pár týdnů zase oddech, nechť se moc nepoškozují, tedy nevysušují, nelámou a netřepí se konečky.
Také je vhodno nevystavovat vyžehlené vlasy vlhku či dešti, vodou zasažené vlasy mají tendenci se vlnit do své původní podoby (však to znáte :)).
Nepoužívejte gely či další přípravky na obdobné bázi, mají stejný efekt jako voda! Pro zafixování použijte lak, vlasy však zůstanou dobře tvarované i bez něj, pokud nevyžadujete speciální účes.

A jak vlasy žehlit?
Prosím, trochu přivřete obě oči, přeci jen, v natáčení jsem začátečník ;)

A teď je už jen na vaší fantazii, jaký účest s rovnými vlasy vytvoříte :)
Máte nějaký svůj oblíbený účes pro rovné vlasy? Zašlete mi kvalitní fotografii (či více), postup tvorby, svoji přezdívku a adresu blogu na mail deaddragon@klikni.cz.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lady Smile* Lady Smile* | E-mail | Web | 4. prosince 2011 v 11:05 | Reagovat

Já jsem si nikdy moc vlasy nežehlila, měla jsem takovou divnou žehličku která skoro nic nenarovnala..i když bych to žehlila deset let..ale co mamka koupila novou žehličku která má až 200 stupňů..žehlim si vlasy skoro furt..a ofinu si trochu zvlnim..no ale zdá se mi, že už mám ty vlasy takový poškozený, takový hrubý.vždycky když je meju..nebo když je češu..už to neni jako dřív..ale ted už bych se bez žehlení asi neobešla..zvykla jsem si na to a bez žehličky.bych bejt nemohla..

2 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 22:35 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama