O kosmetice

27. prosince 2011 v 11:29 | Klára |  kosmetika
Kosmetika se v dnešní době stala celosvětovým fenoménem. Být krásná je přirozeným jevem každé moderní ženy v dnešním světě. Právě za tímto účelem používá většina žen velkou škálu kosmetických přípravků.
Protože je kosmetika v dnešní době, čím dál víc a víc žádaná, tak existuje spousta druhů a značek kosmetických produktů. Dalo by se říci, že na náš trh přichází každý den nová nabídka kosmetiky a její kvalita se samozřejmě zvyšuje. Tudíž nám kosmetika přináší stále více uspokojující výsledky. A kde můžu kosmetiku zakoupit? Kosmetiku můžete zakoupit téměř všude, přes internetové obchody, z katalogů, drogerií nebo kamenných obchodů. Podle mého názoru je nejlepší kosmetiku kupovat v drogeriích a kamenných obchodech, kde si produkt můžete vyzkoušet na takzvaných testerech, takže vlastně víte, co přesně kupujete a máte jistotu, že vám výrobek bude vyhovovat.

Kosmetikou můžete zakrýt vaše tělesné nedostatky nebo i dokonce fyzické vady. K tomu všemu slouží přípravky, jako jsou: řasenky, rtěnky, lesky na rty, tužky na oči, make-up, pudry, korektory, oční stíny, ale i přípravky, které slouží především k péči o naše tělo, vlasy a podobně například: šampony, kondicionéry, masky na vlasy, tělové krémy a další produkty.

Je podstatné, aby měly skutečně blahodárné účinky a vyhovovaly vašim potřebám. Některé kosmetické produkty mohou vyvolávat alergické reakce, zejména v případě pokud máte velmi citlivou pokožku. Z toho důvodu byste měli produkt přinejmenším otestovat, než začnete s jeho používáním. A co radí specialisté? Měli byste používat produkty ve formě prášku, protože obsahují méně konzervačních látek. Vyhněte se voděodolným výrobkům, i přesto že z hlediska účinku nám tyto produkty vyhovují. Je sice skvělé, že když vás cestou do města zastihne déšť, řasenka se vám nerozmaže, ale při odstraňování této kosmetiky musíte použít přípravky s obsahem rozpouštědla, které má za následky odstranění mazu z vaší pokožky a bez něj není naše kůže tolik chráněná. Dále byste neměli určitě používat staré kosmetické přípravky. Pokud i přesto nějaké vlastníte, doporučuji je vyhodit, mohly by vám způsobit potíže. Protože nejen potraviny, ale i kosmetika má svojí trvanlivost, kterou si můžete ověřit většinou na víčku nebo zadní straně produktu.

Je celkem jasné, že s přibývajícím věkem, vaše tělo a pokožka už nebudou tak krásně pružné, jako za mlada, ale i přesto si ke kráse můžete pomoci. Zejména byste se měli zaměřit na oční partie, které po 30. roku věku začínají značně ochabovat a tak se objevují viditelné první vrásky, po kterých nikdo z nás netouží. Proto se doporučuje kolem 25. roku věku začít používat hydratační oční krémy, které mohou zabránit prvním vráskám a příznaky stáří. Samozřejmě stárnutí vaší pleti ovlivňují také vnější faktory, jako je kouření, stres, alkohol, drogy, nadměrné UV záření a nezdravé jídlo. Tudíž byste se měli těmto nepříznivým faktorům vyhnout, pokud chcete dobře vypadat. Důležitý je samozřejmě také spánek, díky němuž budete nejen v dobré kondici a plní energie, ale vyhnete se tmavým kruhům pod očima a nepříjemnému pohledu do zrcadla.
Z toho tedy vyplývá, že vaše krása nezávisí nejen na použité kosmetice, ale i péči o váš fyzický stav. Při ohledu na oba tyto faktory, budete krásná a svěží po celý den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama