Správná péče o vlasy

25. prosince 2011 v 11:16 | Klára |  kosmetika
Jsem si naprosto jistá, že každá žena touží po krásných, lesklých a dlouhých nepoddajných vlasech, které mívají hvězdy televizních reklam propagující různé šampony. Při pohledu na vlasy těchto krásek se spoustě z vás zatají dech, ale nakonec nad tím mávnete rukou, protože si řeknete, že vaše vlasy nikdy takové nebudou, protože jsou zničené a suché a že žádný přípravek s vašimi vlasy takovýto zázrak neudělá. Ale to je omyl! Už na základě této nesmyslné myšlenky se připravujete právě o okouzlující hřívu. Myslíte si snad, že se tyto ženy s tak nádhernými vlasy narodily a nemusí o ně pečovat? V žádném případě!


Základním krokem k vašemu cíli mít krásné a dokonalé vlasy je o své vlasy důkladně pečovat a dopřávat jim každodenní péči a regeneraci. Protože nejen vy, ale i vaše vlasy si vaši péči zaslouží. A vy budete šťastnější, protože vaše vlasy budou mnohem krásnější a zdravější než před použitím, jakékoliv vlasové kosmetiky. Vlasová kosmetika je jedním z nejčastějších způsobů, jak vaše vlasy můžete přivést téměř k dokonalosti a z poškozených vlasů udělat jako zázrakem vlasy zdravé.

Vlasová kosmetika je v současné době dostupná všem lidem k běžnému zakoupení a seženete ji téměř ve všech obchodech, samozřejmě nejčastěji v drogeriích a obchodech, zaměření: vlasová kosmetika. Nejčastějšími výrobky, které si ženy kupují, jsou samozřejmě šampony a kondicionéry.

Jak ale vybrat ten správný šampon či kondicionér, když v současné době jich obchodní řetězce nabízejí takové množství? Jak si poradit, když stojíte před dlouhým regálem plným vlasových přípravků a zvolit ten správný? Prvním krokem k zdárnému vybrání vašeho šamponu je uvědomit si, jaký máte typ vlasů, zda jsou suché, mastné, poškozené, barvené nebo normální, podle toho si vyberete typ šamponu. Pokud máte třeba blonďatý melír, sáhnete spíše pro šampon pro suché a poškozené vlasy, na melír se hodí více než šampon pro vlasy barvené. Na značce, kterou si vyberete už ani tolik nezáleží, protože všechny šampony v regálech vaší drogerie byly dermatologicky testovány. Důležité je samozřejmě také šampon správně aplikovat. Správný postup doporučený kadeřníky je dávku šamponu rozředit vodou a pak teprve nanést na vlasy. Vlasy před mytím vyčešte kvalitním kartáčem a zbavte zbytků stylingu.Vlasový kondicionér je vhodné používat pro lepší rozčesávání a doplňující péči o vaše vlasy. Opět si vyberte podle typu vašich vlasů, nejlépe ze stejné řady, jako šampón. Kondicionér neaplikujte po celé délce vlasů, ani na pokožku hlavy, ale pouze na spodní část vlasů, jinak vlasy plihnou a rychleji se mastí. Kondicionér je třeba z vlasů pořádně vymýt, sprchujte je třeba i několik minut, dokud kondicionér správně neodstraníte. Poté je důležité vlasy vysušit, nejlépe ručníkem nebo nechte vlasy volně uschnout.

Co ještě můžete pro své vlasy udělat? Můžete například použít sérum pro roztřepené konečky nebo použít vlasové masky, pro zlepšení kvality vašich vlasů. Pokud si vlasy upravujete (např. pomocí fénu a žehličky
nebo kulmy), používejte speciální ochranné přípravky pro tyto účely.
Spěte s rozpuštěnými a vyčesanými vlasy, gumičky vlasy lámou a zbytky laku způsobí ztrátu lesku.
Myslím si, že po přečtení tohoto článku i vy najdete inspiraci ve vlasové kosmetice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama